Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2023, przeznaczone na realizację projektu „Biblioteka od kuchni”.
Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa i animowanie odbiorców poprzez zwrócenie uwagi na to, iż kulinaria stanowią ważny element naszej codzienności, mający ogromy wpływ na kulturę, ale także motyw, który od niepamiętnych czasów jest obecny w literaturze.
W działaniach postaramy się zaakcentować obecne trendy w dotarciu do inspirujących przepisów i receptur takich jak: blog, ebook, podróżowanie, literatura.
Na projekt złożą się liczne spotkania z twórcami, warsztaty, konkursy, spacer tematyczny, wystawa, ankieta. Wydarzenia kierujemy do dzieci, młodzieży, dorosłych i osób 60+ zamieszkujących teren miasta i powiatu inowrocławskiego, a także gości przebywających w naszym mieście.
Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Radio PIK. Przy realizacji projektu naszymi partnerami są lokalne instytucje kultury: Instytut Prymasa Józefa Glempa działający w strukturze Kujawskiego Centrum Kultury, Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, Archiwum Państwowe w Bydgoszczy. Oddział w Inowrocławiu, Centrum, Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.

Termin realizacji: od 12 kwietnia do 31 lipca 2023 r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Informacje powiązane: