Godziny otwarcia
Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 10:00 – 15:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Telefon
+48 52 357 32 45
E-Mail
filia7@bmino.pl

 

Zajęcia cykliczne:

Dyskusyjny Klub Książki – spotkania organizowane raz w miesiącu dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. WAŻNE! Uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze.

„Spotkanie Klubu Bajkonurrrków” – spotkania z dziećmi i rodzicami. W programie: głośne czytanie baśni i opowiadań, zagadki literacki i nie tylko, zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne.

„Biblioteczna Akademia Mądrego Dziecka” – spotkania edukacyjne dla dzieci.

„Spotkania w Siódemce” – sekcji plastycznej „Akwarelka”, a także: zabawy literackie i ruchowe, rozwiązywanie zagadek, rebusów i krzyżówek, kolorowanki oraz gry planszowe.

Klub Gier „Siódemka” – spotkania miłośników gier planszowych, karcianych i terenowych

Zgromadzony księgozbiór uwzględnia różnorodne potrzeby i zainteresowania. Dominuje literatura piękna dla dorosłych, obejmująca literaturę polską oraz literaturę innych narodów. Jest to zarówno klasyka powieści polskiej i światowej, jak i utwory współczesne.Osobny dział stanowi literatura piękna dla dzieci i młodzieży, podzielona na mniejsze poddziały tematyczne. Są to bajeczki dla najmłodszych, baśnie dla trochę starszych, a także książki historyczne, przygodowe, przyrodnicze, fantastyczne i obyczajowe. Trzeci ważny dział tworzy księgozbiór popularnonaukowy, obejmujący wydawnictwa z różnych dziedzin wiedzy. Warto podkreślić, że w dziale książek popularnonaukowych znajdują się aktualne i atrakcyjne wydawnictwa encyklopedyczne i słownikowe.

Poza podstawową działalnością związaną z gromadzeniem i udostępnianiem zbiorów oraz informowaniem o nich, placówka prowadzi również pracę upowszechnieniową. Dla młodych czytelników organizowane są m.in. spotkania czytelnicze połączone z głośnym czytaniem, zabawami literackimi, konkursami i quizami oraz zajęcia plastyczne. Dla wielu z nich biblioteka jest miejscem codziennego spędzania wolnego czasu, spotykania się z innymi dziećmi i wspólnej zabawy przy książkach, grach planszowych, kolorowankach, krzyżówkach. Uczestnikami spotkań bywają też dzieci nie będące czytelnikami naszej biblioteki. Filia współpracuje również z przedszkolami i szkołami, co przejawia się w przyjmowaniu wycieczek, organizowaniu spotkań edukacyjnych, prezentacji i lekcji bibliotecznych poświęconych wybranym tematom i zagadnieniom (m.in. edukacji globalnej, Internetowi, literaturze, językowi, ekologii oraz wielu innym). Jesteśmy otwarci na zgłaszane zainteresowania i potrzeby uczniów oraz nauczycieli. W placówce czytelnicy mają możliwość skorzystania z komputerów z dostępem do Internetu.