Godziny otwarcia

Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 10:00 – 15:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte

Telefon
+48 52 357 64 70
E-Mail
filia1@bmino.pl

A kuku! – cykl spotkań rozwijających dla dzieci od 8 miesięcy do 2 lat i ich opiekunów. W programie: zabawy ruchowe i paluszkowe, zabawy z pacynkami, rymowanki i piosenki z pokazywaniem.

Duże problemy małych ludzi – zajęcia czytelnicze dla uczniów ze Szkoły Podstawowej, w trakcie których prezentowane będą wartościowe publikacje poruszające ważne dla nich tematy.

Dyskusyjny Klub Książki – spotkania organizowane raz w miesiącu dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie, ważne: uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze.

Ekspresowy przegląd książkowy – przegląd nowości oraz książek dostępnych w Filii nr 1, zrealizowany w formie szybkiej prezentacji wideo, która będzie udostępniona czytelnikom na Facebooku  oraz kanale YouTube Biblioteki Miejskiej.

Klub Rozmaitych Aktywności – cykliczne spotkania dla starszej grupy czytelników, kuracjuszy będące okazją do integracji z innymi seniorami, rozmowy i wymiany doświadczeń.

MY się nie nudziMY! – cykl spotkań kreatywno – edukacyjnych skierowanych do dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz ich opiekunów. W programie: ciekawe zajęcia plastyczne, łatwe eksperymenty, wesołe zabawy dla maluchów i dorosłych.

Podróże bliskie i dalekie – klub filmowy i dyskusyjny dla starszych czytelników, kuracjuszy, w trakcie którego prezentowane będą relacje z podróży bibliotekarza i zaproszonych gości.

Rummikub – Zagrajmy razem! – cykliczne spotkania dla starszych czytelników, miłośników dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Filia nr 1 jest placówką ogólnodostępną, gromadzi materiały dla wszystkich czytelników, tzn. dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie księgozbiór liczy ok. 30 tysięcy woluminów, z czego największą część stanowi literatura piękna.
Księgozbiór dla dzieci i młodzieży zgromadzony jest w oddzielnym pomieszczeniu, dając najmłodszym czytelnikom swobodę w wyborze lektury.

Filia nr 1 oferuje bezpłatny dostęp do internetu, wydruk komputerowy, usługi ksero.