Godziny otwarcia
Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 10:00 – 15:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Telefon
+48 52 352 04 55
E-Mail
filia3@bmino.pl

Zajęcia cykliczne:

Dyskusyjny Klub Książki – spotkania organizowane raz w miesiącu dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie, ważne: uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze

„Kolorowa galeria” – Zajęcia z wykorzystaniem różnych technik rozwijających wyobraźnię i zdolności plastyczne.

„Rodzinne czytanie przy Manhattanie” – Zajęcia dla małych czytelników w wieku od 3 do 5 lat oraz ich rodziców i opiekunów. W programie głośne czytanie, zajęcia manualne, gry i zabawy ruchowe.

„Książeczki z Naszej Półeczki” – Cykl spotkań bibliotecznych w przedszkolach, podczas których bibliotekarz udostępnia zbiory najmłodszym czytelnikom.

 

Informacje:

Filia nr 3 Biblioteki Miejskiej została założona w 1948 roku i była trzecią z kolei filią powstałą na terenie Inowrocławia. Jak wszystkie placówki ona również borykała się z trudnościami lokalowymi, kilkakrotnie zmieniając swój adres. 1 sierpnia 2022 roku nastąpiło połączenie placówki z funkcjonującą na osiedlu Filią nr 2 dla Dzieci. Obecnie biblioteka mieści się w dwóch pomieszczeniach przy ulicy Wojska Polskiego 5. W pierwszym zawarto księgozbiór z literatury pięknej dla dorosłych. Natomiast w drugim pomieszczeniu usytuowano książki przeznaczone dla młodych czytelników. W filii dostępna jest również kserokopiarka i komputer z dostępem do Internetu. Zarówno dorośli poszukujący odpoczynku przy literaturze pięknej, jak kochające lekturę dzieci mogą znaleźć w zbiorach filii interesujące ich pozycje.