Godziny otwarcia
Poniedziałek: 9:00 – 17:00
Wtorek: Zamknięte
Środa: Zamknięte
Czwartek: 9:00 – 17:00
Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Telefon
+48 52 515 65 07
E-Mail
filia2@bmino.pl

Zajęcia cykliczne:
„Bajkoteka Malucha”
– prezentacja baśni i bajek, głośne czytanie połączone z  zajęciami plastycznymi.

“Książka dobra na wszystko” – spotkania organizowane raz w miesiącu dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze

Od 2009 roku Filia nr 2 usytuowana jest w dzielnicy Mątwy. Mieści się budynku Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Chemicznej 9 ( na parterze ) jest placówką ogólnodostępną, w której gromadzi się księgozbiór dla dorosłych jak i dla dzieci. Biblioteka dysponuje księgozbiorem wielkości ponad 15 tys. książek .
Gromadzony księgozbiór uwzględnia różnorodne potrzeby i zainteresowania. Dominuje literatura piękna dla dorosłych, obejmująca literaturę polską oraz literaturę innych narodów. Jest to zarówno klasyka powieści polskiej i światowej, jak i utwory współczesne. Osobny dział stanowi literatura piękna dla dzieci i młodzieży, podzielona na mniejsze poddziały tematyczne. Są to bajeczki dla najmłodszych, baśnie dla trochę starszych, a także książki historyczne, przygodowe, przyrodnicze, fantastyczne i obyczajowe. Trzeci ważny dział tworzy księgozbiór popularnonaukowy, obejmujący wydawnictwa z różnych dziedzin wiedzy.
Dla młodszych czytelników odwiedzających bibliotekę prowadzona jest działalność upowszechnieniowa. Dzieci uczestniczą w konkursach, zabawach, zajęciach plastycznych i manualnych. Filia współpracuje również z przedszkolem i szkołą, co przejawia się organizowaniem spotkań edukacyjnych, konkursów i lekcji bibliotecznych.
Do użytku czytelników w Filii zainstalowany jest komputer z dostępem do Internetu.