W ramach projektu „Biblioteka od kuchni” książnica zaprasza na spotkanie z pisarzem Łukaszem Garbalem. Gość jest laureatem Nagrody im. księdza Józefa Tischnera oraz Nagrody im. Jerzego Giedroycia, autorem książki poświęconej dynastii Wedlów pt. „Wedlowie. Czekoladowe imperium”, na co dzień pracującym w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Podczas spotkania przeniesiemy się do pracowni dziewiętnastowiecznych mistrzów cukiernictwa, dawnych manufaktur czekolady, do gabinetów warszawskich fabrykantów i hal fabrycznych, a przy okazji przyjrzymy się słodko-gorzkiemu kawałkowi naszej historii. Prześledzimy losy Carla, Emila i Jana Wedlów, którzy byli nie tylko cukiernikami, ale także społecznikami i polskimi patriotami, chociaż o niemieckim pochodzeniu. Podczas prezentacji autor przedstawi także fotografie dziewiętnastowiecznych reklam i etykiet słynnej czekoladowej firmy.

Wydarzenie odbędzie się 26 maja o godzinie 18:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Wypożyczalni dla Dorosłych od 19 maja.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Radio PIK.