W poniedziałkowe popołudnie w ramach współpracy Instytutu Prymasa Józefa Glempa i Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza związanej z projektem „Biblioteka od kuchni” naszym gościem był Patryk Galewski.
Powiedzieć, że to osoba z trudną przeszłością to mało. Jak sam otwarcie mówi był kryminalistą, narkomanem i podejmował próby samobójcze. Dzięki spotkaniu z ks. Janem Kaczkowskim, pracy w puckim hospicjum i pasji jaką stało się dla niego gotowanie małymi krokami zaczął zmieniać swoje życie. Dziś jest szczęśliwym mężem i ojcem. Gość podczas prawie 2-godzinnej, szczerej rozmowy opowiadał także o projekcie PaKa Inne Garowanie, który powstał we współpracy z Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego. Ma on na celu dawanie szansy młodym, zagrożonym wykluczeniem społecznym ludziom. Prowadzący spotkanie, opiekun Instytutu Piotr Turowski pytał także o przeniesienie na ekran historii Jana i Patryka w postaci filmu „Johnny” i okolicznościach powstania książki „Kuchnia na pełnej petardzie”, a Patryk Galewski przyznał, że pracuje nad kolejna publikacją.
We wtorek odbyła się także spontaniczna wizyta gościa w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, w trakcie którego opowiedział uczniom swoją historię.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu Biblioteka od kuchni”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fot. Biblioteka Miejska im.Jana Kasprowicza i Instytut Prymasa Józefa Glempa.