Biblioteka Miejska w ramach projektu „Biblioteka od kuchni” zaprasza na spotkanie live za pośrednictwem Skype’a z pisarką Martą Sztokfisz. Tematem rozmowy będzie napisana przez Nią biografia ”Pani od obiadów” poświęcona Lucynie Ćwierczakiewiczowej -niekwestionowanej osobowości, znawczyni kuchni, celebrytce XIX wieku. Postaramy się przybliżyć sylwetkę tej niezwykłej kobiety, pionierki w swojej dziedzinie, której publikacje były kamieniem milowym w polskim pisarstwie dotyczącym sztuki kulinarnej. Słynne „365 obiadów” i poradniki swym nakładem przewyższały wydawane w tamtych czasach dzieła wieszczów.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 26 czerwca o godzinie 18:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Jana Kilińskiego 16. Wstęp odbywa się na podstawie bezpłatnych wejściówek, które będą dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych od 19 czerwca.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Radio PIK.