W ramach projektu „Biblioteka od kuchni” ogłaszamy konkurs plastyczny pt. „Apetyt na książkę” na zaprojektowanie przez dzieci (wieku od
7 do 12 lat) okładki wymyślonej przez siebie książki kucharskiej. Zadanie polega na samodzielnym wykonaniu indywidualnej pracy plastycznej płaskiej, maksymalny format A3 (wysokość 420 mm = 42,0 cm, 297 mm = 29,7 cm). Liczymy na kreatywność i uruchomienie wyobraźni przez uczestników. Termin nadsyłania prac upływa 26 maja, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom zaplanowano na 2 czerwca.
Zachęcamy także do wzięcia udziału w ankiecie „Smaki mojego dzieciństwa”, którą chcemy przeprowadzić wśród czytelników i gości odwiedzających Bibliotekę Główną. Spróbujemy dowiedzieć się jakie są ich ulubione smaczne wspomnienia. Od 5 maja do końca czerwca, w holu każdy będzie mógł wpisać za czym tęskni lub co wspomina z sentymentem.
Dla internautów przygotowaliśmy zabawę prowadzoną na bibliotecznym Facebooku od 5 maja do końca czerwca. Pod hasztagiem #zksiążkąwkuchni, zachęcamy do zamieszczania fotografii z przygotowywania posiłków, na których widoczna będzie książka kucharska. Na uczestników biorących udział w zabawie czekają biblioteczne gadżety.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Radio PIK.

Regulamin Apetyt na książkę

karta zgłoszeniowa

Regulamin #zksiążkąwkuchni