W ramach projektu „Biblioteka od kuchni” książnica zaprasza do udziału w konkursie na wykonanie makatki kuchennej. Jeśli znacie osoby lubiące wyszywać lub haftować, to koniecznie poinformujcie ich o tej propozycji!
„Każda żona tym się chlubi, że gotuje co mąż lubi” lub „Dobra woda zdrowia doda” to jedne z wielu mądrości życiowo-domowych, które znajdowały się na ręcznie wyszywanych płótnach. Niegdyś można je było spotkać w niemal w każdej kuchni nad piecem. Są tacy, którym makatki przypominają stare, dobre czasy dzieciństwa i wspaniałą babciną kuchnię.
Konkurs jest skierowany do osób dorosłych i polega na wykonaniu makatki kuchennej wraz z mottem. Może pojawią się jakieś nowe hasła, które można odnieść do współczesności? Konkurs pozwoli na podtrzymanie tradycji rękodzieła. Termin nadsyłania prac upływa 26 maja, a ogłoszenie wyników nastąpi 2 czerwca podczas wernisażu w Bibliotece Miejskiej.

Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Radio PIK. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Regulamin konkursu