W ramach projektu „Biblioteka od kuchni” zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych ciekawych propozycjach. Już 16 maja zapraszamy na warsztaty tworzenia przepiśników. Gromadzenie przepisów przekazywanych przez pokolenia na długą i piękną tradycję. Mnóstwo nowych pomysłów pojawia się w książkach kucharskich, czasopismach i na blogach kulinarnych. Jak zgromadzić wszystkie receptury w jednym miejscu? Proponujemy udział w warsztatach przygotowywania przepiśników metodą scrapbookingu. Taki samodzielnie przygotowany, ozdobiony według własnego gustu zeszyt smaków to piękny gadżet, który zadowoli każdego miłośnika gotowania i pieczenia. Zajęcia poprowadzą animatorki z pracowni kreatywnej Craft Room. Warsztaty są adresowane dla młodzieży i osób dorosłych.
Natomiast 19 maja odbędzie się spacer tematyczny śladem dawnych kawiarń i restauracji. Na podstawie reprodukcji z Inowrocławskiej Biblioteki Cyfrowej postaramy się przemierzyć dawny, kulinarny szlak Inowrocławia. Przewodniczką młodzieży i dorosłych po tych miejscach będzie regionalistka, autorka wielu książek o historii, sztuce i folklorze naszego regionu Katarzyna Podczaska.
Zapisy na warsztaty i spacer prowadzi Czytelnia Główna pod numerem telefonu 52/ 35-74-638. Liczba miejsc ograniczona.
Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Radio PIK. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Regulamin Spaceru