Instytut Prymasa Józefa Glempa i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zapraszają na spotkanie z Patrykiem Galewskim.
Nasz gość był chłopakiem z kryminalną przeszłością, który przebył długą drogę, aby znaleźć się w miejscu, w którym jest obecnie. Dzięki znajomości z księdzem Janem Kaczkowskim i pracy w Puckim Hospicjum pw. św. Ojca Pio zmienił dotychczasowe życie
oraz odkrył w sobie pasję do gotowania. Obecnie Patryk Galewski jest szefem kuchni, właścicielem restauracji, szczęśliwym mężem i ojcem. Jego historia stała się kanwą filmu „Johnny”, gdzie w rolę Patryka wcielił się Piotr Trojan. Spotkanie będzie też pretekstem do rozmowy o książce „Kuchnia na pełnej petardzie”. Z lektury można się dowiedzieć o jakich potrawach Patryk marzył w więzieniu, co gotował dla podopiecznych księdza Jana, jakie dania przyrządza dla gości swojej restauracji, a co gotuje w domu, dla żony i dzieciaków.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 12 czerwca o godzinie 17:00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa przy placu Klasztornym 2. Bezpłatne wejściówki na spotkanie będą dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. J. Kilińskiego 16 od 5 czerwca. Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Biblioteka od kuchni. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Radio PIK.