Książnica zaprasza na wernisaż wystawy pt. „W dawnej kuchni”. Przez ostatni czas z pomocą mieszkańców i czytelników gromadziliśmy popularne niegdyś sprzęty kuchenne. Nadszedł czas by je pokazać i zaprosić Państwa do podróży w czasie. Zobaczymy m.in. masielnicę, prodiż, włocławski fajans, a także stare książki kucharskie. Ekspozycję uzupełnią także plansze ilustrujące reprodukcje reklam kawiarń, restauracji i sklepów kolonialnych, pochodzące z dawnej prasy, która znajduje się w zasobach książnicy. Wystawa jest przygotowana we współpracy z: Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, Archiwum Państwowym w Bydgoszczy. Oddział w Inowrocławiu, Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich, Przystankiem Łojewo i Szkołą Podstawową nr 9 w Inowrocławiu.
Podczas otwarcia ekspozycji zostaną ogłoszone wyniki konkursów na wykonanie makatki kuchennej i okładki książki, ponadto w ramach akcji bookcrossingowej będzie można „poczęstować się” książką.
Wernisaż rozpocznie się 2 czerwca o godzinie 17:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. J. Kilińskiego 16. Wstęp wolny.

Ekspozycja będzie czynna do 30 czerwca.

Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Radio PIK. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego.