We wczorajsze popołudnie Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza gościła Roberta Janowskiego muzyka i aktora urodzonego w Inowrocławiu.
Choć Gość w naszym mieście mieszkał zaledwie dwa lata, to zawsze podkreśla skąd jest. Podczas spotkania artysta podzielił się z licznie zgromadzoną publicznością historiami ze swej kariery scenicznej, podkreślając jak ważną rolę w jego życiu odgrywa muzyka. Artystyczna dusza tkwiła w nim od zawsze, debiutował jako wokalista w amatorskich teatrach. Na rzecz sceny porzucił karierę lekarza weterynarii.
Rola w kultowym musicalu „Metro” przyniosła Robertowi Janowskiemu sławę i rozpoznawalność. Na rosnącej fali popularności wydawał płyty, tomiki poezji i został gospodarzem popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia”, który prowadził 20 lat. Ostatnio dokonuje oceny innych artystów jako juror w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” i jest prowadzącym audycję w Radio Pogoda.
Na zakończenie spotkania wielbiciele mogli uzyskać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie odbyło się w ramach Ino Classic Festiwal, którego organizatorem jest Miasto Inowrocław Kujawskie Centrum Kultury i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska, Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska. Partnerem głównym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.