Wczorajsze spotkanie z reżyserem i pisarzem Feliksem Falkiem rozpoczęło się od wspomnienia książki pt. „Na krańcach magii” amerykańskiej pisarki Hortense Calisher. Nasz Gość do polskiego wydania tejże publikacji wykonał ilustracje. Malarstwo, grafika i rysunek jako absolwentowi Akademii Sztuk Pięknych nie są Jemu obce. Feliks Falk jest człowiekiem wielu talentów. W swoim dorobku zawodowym reżyserował m.in: „Wodzireja”, „Joannę”, „Samowolkę” czy „Komornika”, był autorem scenariuszy teatralnych, telewizyjnych i słuchowisk radiowych.
Pomimo zakończenia kariery reżysera, Nasz Gość nadal kocha kino, obojętnie czy jako osamotniony widz w kinie, czy na platformie streamingowej. Utrzymuje wiele kontaktów w środowisku filmowym i śledzi kierunki, w których zmierza kinematografia.
Podczas spotkania dużo uwagi poświęcono wydanej w tym roku przez Wydawnictwo LIRA książce pt. „Gmach. Opowieści prawdopodobne i prawdziwe”, która zawiera ilustracje autora. Jak wskazuje tytuł odnajdziemy tam historie, które mogły się wydarzyć lub są jedynie wytworem wyobraźni Feliksa Falka.