15 grudnia 2023 r. Gościem książnicy będzie Robert Małecki – pochodzący z pobliskiego Torunia autor powieści kryminalnych.

Z wykształcenia jest politologiem oraz filozofem, lecz to właśnie bestsellerowe kryminały zapewniły Naszemu Gościowi rozpoznawalność na rynku literackim oraz wiele nagród. Jest laureatem m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru przyznawanej przez Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji. Autor w swoich powieściach – takich jak: „Skaza” (2018), „Wstyd” (2022), czy tegoroczny „Zrost” przedstawia intrygujące historie o zbrodniach – wyjątkowo realnych i prawdopodobnych, choć brzmiących jak z amerykańskiego filmu. Proza Roberta Małeckiego charakteryzuje się niepowtarzalnym, małomiasteczkowym klimatem, który idealnie wpasowuje się w mgliste zimowe wieczory.

Spotkanie odbędzie się 15 grudnia o godzinie 18:00, w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej. Bezpłatne wejściówki na to klimatyczne spotkanie będą dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. J. Kilińskiego 16 od 8 grudnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów tematyki kryminalnej – i nie tylko.