Książnica zaprasza w sobotnie popołudnie 16 września do Saloniku Literacko-Artystycznego na spotkania autorskie w ramach festiwalu „INOWROCŁAW=DEMOKRACJA #KochamiRozumiem”.
O godzinie 15.00 z czytelnikami spotka się Sławomir Koper. Twórca popularnych książek historycznych ukazuje procesy dziejowe i postacie znane z podręczników i pomników w fascynujący, często zaskakujący sposób. Opisuje zapomniane fakty, przemiany obyczajowe i życie prywatne wielkich Polaków. Jeden z tomów bestsellerowego cyklu „Dwudziestolecie międzywojenne” poświęcił demokracji parlamentarnej.

Życie polityczne i społeczne współczesnej Polski wnikliwie opisuje w reportażach i dramatach teatralnych Marcin Kącki. O wartościach poznawczych i literackich jego książek i artykułów prasowych świadczy m. in. tytuł Dziennikarza Roku i nominacja do Nagrody Literackiej „Nike”. Na spotkanie autorskie z Marcinem Kąckim zapraszamy o godzinie 17.00. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można odbierać od
1 września w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Wydarzenie jest organizowane przez Miasto Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury i Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza przy wsparciu Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego.