Już 17 października 2023 r. w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza zagości dziennikarz oraz doceniony przez czytelników autor reportaży literackich – Marcin Margielewski.
Motywem przewodnim jego tekstów są realia panujące w arabskich społeczeństwach i kontrowersje z nimi związane. Nasz Gość spędził dekadę w podróży, przemierzając takie miejsca jak: Dubaj, Kuwejt, czy Arabia Saudyjska. To doświadczenie pozwoliło dziennikarzowi spojrzeć z szerszej perspektywy na kulturę terenów bliskowschodnich. W swoich najbardziej znanych publikacjach: „Była arabską stewardesą” (2019), „Jak podrywają szejkowie” (2019) czy „Tajemnice hoteli Dubaju” (2020) wykorzystuje nabytą wiedzę do szczegółowego opisania praw, jakimi rządzi się szokujący, arabski świat biznesu.
Spotkanie odbędzie się 17 października o godzinie 18:00, w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej. Podczas rozmowy Gość opowie między innymi o swoich podróżniczych przeżyciach oraz o tym, co spowodowało, że zainteresował się tą wymagającą problematyką. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie będą dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. J. Kilińskiego 16 od 10 października.
Współorganizatorem wydarzenia jest firma Plast-Mar.