Dziś w Saloniku Literacko-Artystycznym odbyły się eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Do udziału w konkursie zgłosiło się 105 uczniów, reprezentujących różne typy szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. Tym razem uczestnicy zmierzyli się z twórczością noblistki, poetki i jednej z Patronek Roku 2023 – Wisławy Szymborskiej. Zaprezentowano m.in.: „Sto pociech”, „Kota w pustym mieszkaniu”, czy „Chmury”. Młodzi recytatorzy występowali przed Jury w składzie: Karolina Kasprzak – lektorka, aktorka, kierownik planu koncertów telewizyjnych, Paweł Gilewski – aktor Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i Grzegorz Wiśniewski – aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.
W przyszłą sobotę finalistów czekają warsztaty z aktorami, podczas których będą mogli uzyskać cenne wskazówki pozwalające na dopracowanie wystąpień. Finał zmagań zaplanowano na 21 października.
Honorowy patronat nad Konkursem objęli: Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska, Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska i Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.