W październiku czeka nas wielkie biblioteczne święto! W tym właśnie miesiącu od siedmiu lat, odbywa się ogólnopolska akcja pt.: Noc Bibliotek. Jej celem jest propagowanie bibliotek i czytania. Hasło tegorocznej odsłony brzmi: „Czytanie wzmacnia”. Książnica zaprasza czytelników na obchody tegorocznej edycji już 8 października do Biblioteki Głównej. W tym dniu czeka na Państwa wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych miłośników książek.
Oddział dla Dzieci przygotował zabawę literacką dla dzieci, połączoną z działaniami plastycznymi, a dotyczącą sympatycznych Muminków. W godzinach popołudniowych zaplanowano warsztaty pobudzające ciało i umysł,
a przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat, które poprowadzą animatorzy z grupy „Pomysłowy Dobromir”. Tego dnia zostanie też rozstrzygnięty konkurs „Z magicznego kapelusza”. Przez cały dzień w „Tajemniczym Ogrodzie” będzie działała „Biblioteczna apteczka” – na specjalnym regale przygotowane zostaną książki, których tematyka posiada walory terapeutyczne.
Dla dorosłych zaplanowano gry i zabawy, które będą się odbywały w godzinach otwarcia Wypożyczalni dla Dorosłych
i Filii nr 12, a także cieszący się zawsze dużym powodzeniem kiermasz książek używanych.
Kulminacyjnym punktem tegorocznej Nocy Bibliotek w naszej książnicy będzie spotkanie autorskie z Marią Paszyńską – autorką poczytnych powieści z historią w tle. Zainteresowania pisarki znajdują odbicie w jej twórczości. Jako absolwentka iranistyki, akcję serii „Owoc granatu” osadziła m.in. w Iranie, a miłość do Warszawy ukazała w serii „Warszawski Niebotyk”.
Czytelnicy duzi i mali przybywajcie na tegoroczną Noc Bibliotek.