Wraz z nastaniem wiosny rozpoczął się czas wycieczek pieszych i rowerowych. Korzystając z pomyślnej aury, książnica zaprasza seniorów na rajd rowerowy. Trasa i tempo nie będą męczące oraz połączą różne techniki aktywności czyli ruch z nauką. Wycieczka dotrze do Punktu Edukacji Ekologicznej w Balczewie, gdzie tamtejsi instruktorzy przeprowadzą warsztaty ekologiczne. Zbiórkę uczestników rajdu zaplanowano 7 maja na godzinę 8:30 przed Biblioteką Główną przy ulicy J. Kilińskiego 16. Startujemy punktualnie o 9:00.
To nie jedyna aktywność, którą proponujemy w tym czasie, zaledwie kilka dni później przesiadamy się z roweru i zaczynamy maszerować. Może się wydawać, że w chodzeniu z kijkami nie ma żadnej filozofii. Jednak nordic walking to nie jest zwykły spacer. Ważna jest odpowiednia synchronizacja ruchów i prawidłowa technika marszu. Dużym atutem tej aktywności, jest fakt, iż może go uprawiać każdy, niezależnie od wieku. Zapraszamy seniorów do udziału w zajęciach nordic walking, które poprowadzi instruktorka Elżbieta Wojciechowska, mająca na swoim koncie mistrzostwo Polski i wicemistrzostwo świata w tej dyscyplinie. Uwaga! Podczas zajęć zapewniamy kijki trekkingowe.
Warsztaty odbędą się 12 i 19 maja 2022 r. o godz. 18.00 w Parku Solankowym (zbiórka obok Muszli Koncertowej).
Zapisy na zajęcia nordic walking i rajd rowerowy prowadzi Filia nr 12 pod numerem telefonu 52/ 35-27-237. Liczba miejsc ograniczona.
Zajęcia odbywają się w ramach projektu Piramida aktywności. Zadanie jest realizowane w ramach programu Fundacji ORLEN „Moje miejsce na Ziemi”.