header-image

Daily Archives: 21 kwietnia 2022

Dzień Ziemi1

Przyjaciele Ziemi w Oddziale dla Dzieci i Filii nr 2

Po czwartkowych spotkaniach z okazji Dnia Ziemi w „Tajemniczym Ogrodzie” i Filii nr 2 śmiało możemy powiedzieć, iż liczba młodych ludzi, którzy zadbają o naszą planetę zdecydowanie się powiększyła. Uczniowie z SP 9, 11 i Niepublicznej Szkoły Podstawowej przy ul. NMP z zainteresowaniem słuchali o tym jakie zachowania człowieka szkodzą środowisku naturalnemu oraz w jaki sposób każdy z nas może przyczynić się do jego ochrony. ...

Przyjaciele Ziemi w Oddziale dla Dzieci i Filii nr 2 Czytaj więcej ...

O zaletach czytania w Filii nr 4

21 kwietnia, pomimo deszczowej aury do Filii nr 4 zawitały 6-latki z Przedszkola „Muzyczna Kraina” z ul. Marii Skłodowskiej – Curie. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi książek oraz tego jak powinniśmy się z nimi obchodzić. Prawdziwą furorę zrobił teatrzyk KAMISHIBAI, dzięki któremu najmłodsi wysłuchali lektury „Puchatku, cierpliwości”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały barwne zakładki do książek.

O zaletach czytania w Filii nr 4 Czytaj więcej ...

Zjazd

Toruń 1.04.2022 r. Szanowna Koleżanko / Kolego ! Zarząd Okręgu Kujawsko-Pomorskiego SBP w Toruniu działając na podstawie § 27 Statutu SBP zwołuje Okręgowy Zjazd SBP na 20 kwietnia 2022 r. na godzinę 10.00. Zjazd Odbędzie się w gmachu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu przy ul. Słowackiego 8 (duża sala I piętro). Uprzejmie informujemy, że uczestnictwo w Zjeździe jest obowiązkowe. Proponowany porządek obrad ...

Zjazd Czytaj więcej ...

Fitness1

Ruch i energia w „Tajemniczym Ogrodzie”

Zajęcia ruchowe w „Tajemniczym Ogrodzie” przyciągają coraz to nowych uczestników. Podczas kwietniowych zajęć fitness dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem naśladowały ćwiczenia pokazywane przez instruktorkę Janę Tichonovą, dobrze się przy okazji bawiąc. Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia 17 maja o godz. 16:00! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. (52) 352 72 37 lub osobiście w „Tajemniczym Ogrodzie” przy ul. Jana Kilińskiego 16.    

Ruch i energia w „Tajemniczym Ogrodzie” Czytaj więcej ...

Aktywny maj z biblioteką

Wraz z nastaniem wiosny rozpoczął się czas wycieczek pieszych i rowerowych. Korzystając z pomyślnej aury, książnica zaprasza seniorów na rajd rowerowy. Trasa i tempo nie będą męczące oraz połączą różne techniki aktywności czyli ruch z nauką. Wycieczka dotrze do Punktu Edukacji Ekologicznej w Balczewie, gdzie tamtejsi instruktorzy przeprowadzą warsztaty ekologiczne. Zbiórkę uczestników rajdu zaplanowano 7 maja na godzinę 8:30 przed Biblioteką Główną przy ulicy J. ...

Aktywny maj z biblioteką Czytaj więcej ...

UWAGA!!! W dniach 23 - 30.06.2022 r. Filia nr 2 dla Dzieci przy ul. Wojska Polskiego 5 i Filia nr 3 przy ul. Szarych Szeregów 2 będą nieczynne.
Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza informuje, że od 1 lipca będzie dostępny księgozbiór w Filii nr 3 w nowej lokalizacji, co nie jest równoznaczne z całkowitym zamknięciem placówki znajdującej się przy ul. Szarych Szeregów 2.
W lokalu tym w dalszym ciągu będą trwały prace wewnętrzne polegające na połączeniu dwóch księgozbiorów liczących ok. 30 tys. woluminów oraz prace związane z oddaniem lokalu do KSM.
W związku z powyższym połączenie placówek nastąpi zgodnie z planem 1 sierpnia 2022.