Wraz z nadchodzącą wiosną, zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Piramida aktywności”, realizowanym w książnicy. Zadanie jest realizowane w ramach projektu Fundacji ORLEN „Moje miejsce na Ziemi”. Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza jest jednym ze 185 beneficjentów tej edycji programu.
Działania kierujemy do seniorów, którzy pomiędzy marcem, a czerwcem będą mogli skorzystać z szeregu aktywności wypełniających wolny czas. Wśród propozycji zapewniających ruch i aktywność fizyczną planujemy przeprowadzenie m.in. zajęć nordic walking czy rajdu rowerowego. Z pewnością panie ucieszą warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków, a i panowie znajdą tam coś dla siebie. W trosce o prawidłowe nawyki żywieniowe odbędą się również warsztaty zdrowej kuchni. To tylko niektóre z proponowanych działań. Jedno jest pewne, z nami nie będzie nudno.
Na początek zapraszamy do zapisów na zajęcia jogi, które poprowadzi instruktorka Justyna Stadler-Szajda. Joga niweluje zmęczenie, redukuje stres i pomaga utrzymać równowagę psychiczną oraz spokój ducha. Na początek zaczniemy od nieskomplikowanych Asan, a ćwiczenia zostaną dostosowane do wieku i kondycji uczestników. Gorąco namawiamy do udziału w zajęciach, które odbędą się w czwartki: 3, 10 i 17 marca o godzinie 15:00. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Filią nr 12 pod numerem telefonu 52/35-27-237, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.jan-kasprowicz.bmino.pl i mediów społecznościowych, gdzie znajdą Państwo informacje o terminach i zasadach uczestnictwa w kolejnych zajęciach.