Pasjonująco opisała powstanie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i służbę tamtejszych ratowników. Dzięki długoletniej pracy jako dziennikarka, udało jej się zaskarbić ich sympatię i zaufanie poprzez rzetelnie przedstawienie ich wysiłków w ratowaniu turystów w górach.
Beata Sabała-Zielińska – rodowita góralka, publicystka i dziennikarka zajmująca się głównie tematyką górską będzie gościem kolejnego spotkania autorskiego w książnicy. Spod jej pióra wyszła również opowieść o kultowym, znanym wszystkim piechurom miejscu w Tatrach, słynnej Piątce- Schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, a także zapis rozmowy z wdową po himalaiście Macieju Berbece – Ewą. W ubiegłym roku do rąk młodszych czytelników trafiła Tatrzańska przygoda Zosi i Franka, a w kwietniu ukaże się nowa wersja Radio-aktywnej Sabały.
Na bliskie spotkanie z Tatrami i Beatą Sabałą – Zielińską zapraszamy do Saloniku Literacko-Artystycznego 20 kwietnia na godzinę 18:00. Przed spotkaniem będzie możliwość zakupu książek autorki.
Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będą dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych od 13 kwietnia.