Po ubiegłorocznej akcji „Wolność #KochamiRozumiem”, przyszedł czas na PRZYJAŹŃ. 19 września
w Inowrocławiu będzie dniem przyjaźni z koncertem Ørganka.
Na wydarzenie INOWROCŁAW = PRZYJAŹŃ #KochamiRomumiem składają się panele dyskusyjne oraz koncert. Podczas debat, które zostaną prowadzone w Teatrze Miejskim, polskie sławy będą rozmawiały o znaczeniu przyjaźni
w naszym życiu.
Jako pierwsze, o godz. 14 wystąpią polskie aktorki: Beata Kawka i Joanna Brodzik. – Przyjaźń jest o wiele trudniejsza od miłości, bo opiera się na absolutnej wolności, akceptacji, tolerancji – powiedziała podczas jednego
z wywiadów Joanna Brodzik. Z pewnością ta myśl będzie rozwijana podczas sobotniego spotkania.
Druga para przyjaciół, które zobaczymy na deskach Teatru Miejskiego to słynny aktor filmowy i teatralny, uznawany za króla polskiego kina, Daniel Olbrychski i jego żona Krystyna Demska-Olbrychska. Małżeństwo opowie o swojej przyjaźni o 15.30.
W trzecim panelu dyskusyjnym, o godz. 17, wezmą udział Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj. Na co dzień przyjaciele, łączy ich zamiłowanie do literatury. Marcin Świetlicki, polski poeta, powieściopisarz i dziennikarz wystąpi
z Mariuszem Czubajem, polskim literaturoznawcą, autorem powieści kryminalnych na podwójnym spotkaniu autorskim.
– Jestem przekonany, że tegoroczna edycja naszego superwydarzenia „#KochamiRozumiem” jest bliska inowrocławianom, bowiem tematem przewodnim jest przyjaźń. Czekają nas ciekawe dyskusje i dawka dobrej muzyki – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.
Druga część dnia to koncerty przyjaźni, które rozpoczną się o godz. 19.30 w Teatrze Letnim. Gwiazdą wieczoru będzie Ørganek, polski rockowy zespół, który zasłynął debiutancką płytą „Głupi”, która ukazała się w 2014 roku. Grupa ma już na koncie kilka prestiżowych nagród i wyróżnień. Jako support wystąpi stypendysta Prezydenta Miasta Inowrocławia, Michał „Gęsik” Gęsikowski.
19 września zaplanowane zostały także dodatkowe atrakcje, m.in. możliwość zrobienia sobie profesjonalnego zdjęcia z przyjacielem, a jednocześnie wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania będą pakiety dla przyjaciół. Nie zabraknie przyjaznych WiewiórINEK. Ponadto na specjalnej tablicy każdy będzie mógł napisać za co lubi Inowrocław.
Bezpłatne zaproszenia na panele dyskusyjne można odbierać w sekretariacie Kujawskiego Centrum Kultury przy ul. Kilińskiego 16 w Inowrocławiu od 4 września. Bilety na Koncert Przyjaźni w cenie 40 zł (bilet indywidualny) i 60 zł (bilet przyjacielski dla dwóch osób) do nabycia w Kujawskim Centrum Kultury lub na www.kckino.pl. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, Kujawskie Centrum Kultury i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza.