W piątek 9 lutego, w samo południe, lekcja archiwalno-muzealna zainaugurowała wystawę w Saloniku Literacko-Artystycznym. Dariusz Chyła (kierownik inowrocławskiego oddziału Archiwum Państwowego w Bydgoszczy) i Marcin Woźniak (dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza) opowiedzieli o historii i legendzie Powstania Styczniowego, nawiązując do prezentowanych w Saloniku eksponatów (dokumentów, broni, sztandarów itp.), udostępnionych przez Archiwum i Muzeum. Na wystawę złożyły się też zbiory naszej Biblioteki, nie pokazywane zwykle publicznie: rękopisy, fotografie i książkowe „białe kruki”.
Zachęcamy do zwiedzania tej unikalnej ekspozycji, przybliżającej dramatyczne i mało znane epizody z historii naszej małej Ojczyzny. Grupy zorganizowane prosimy o kontakt mejlowy: (bibliograficzny@bmino.pl) lub telefoniczny (523-575-249).
Wydarzenie jest częścią projektu „Dlaczego handlarz win zgolił brodę?” Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.
Patronat medialny: Polskie Radio PiK.

belka projektu