Wraz z nastaniem wiosny książnica zaprasza do obejrzenia wystawy „Szymborska na wiosnę”, która przybliży sylwetkę poetki, noblistki, tłumaczki i jednej z patronek 2023 roku Wisławy Szymborskiej. Data wernisażu – 21 marca jest nieprzypadkowa, gdyż tego właśnie dnia obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Na podstawie zbiorów książnicy: książek, tomików wierszy, a także archiwalnych miesięczników literackich „Twórczość” powstało kalendarium dokumentujące ważne etapy życia poetki.
Uzupełnieniem ekspozycji będą kolaże inspirowane życiem i twórczością noblistki, wykonane przez uczestników konkursu „Kolaż
z Szymborską”, który również tego dnia zostanie rozstrzygnięty. Pracom nie brakuje kreatywności i pomysłowości, o czym możecie przekonać się, zaglądając na naszą wystawę.
W trakcie wernisażu wiersze Wisławy Szymborskiej zaprezentują członkowie Literackiego Klubu Wiersza i Prozy działającego przy Filii nr 12.
Nie zapominamy również o pierwszym dniu wiosny. Choć poetka pisała wolę liście bez kwiatów niż kwiaty bez liści, u nas będzie i jedno i drugie. Wszystko to za sprawą kwiaciarni Amarylis z Szadłowic, która dla uczestników wernisażu przygotowała wiosenną, kwiatową niespodziankę.

Wernisaż wystawy: 21.03.2023 o godz. 17.00.
Wystawa czynna: 21.03.2023–15.04.2023
Miejsce: Salonik Literacko-Artystyczny
Wstęp wolny!