Już w najbliższy weekend zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych
w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim. To wydarzenie, z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze turystów, gwarantując dobrą zabawę z historią w tle.

W sobotę, 19 czerwca br. o godz. 10:00 zapraszamy do zwiedzania z królową Jadwigą i jej orszakiem inowrocławskich obiektów na Szlaku Piastowskim. Ciekawostki przekazywać będzie inowrocławski przewodnik z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Zbiórka odbędzie się przy pomniku patronki Inowrocławia. W spacer włączą się również uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu w strojach historycznych – będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcia.

Kilka dni później, od 21 do 25 czerwca br. będzie można obejrzeć wystawę „Szlak Piastowski w miniaturze”. Obiekty stworzone przez młodych inowrocławian, dostępne będą dla zwiedzających w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Kilińskiego 16. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Organizatorami wydarzeń są: Miasto Inowrocław, Powiat Inowrocławski, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, inowrocławski oddział PTTK oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.

plakat