Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” zaprasza na wyjątkowe spotkanie z podróżnikiem! Robert „Robb” Maciąg zwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół. Propaguje ideę, że „świat jest pełen dobrych ludzi”. Pasjonat podróży, fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Wciąż, jedyny laureat dwóch Travelerów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku).
Podczas spotkania poznacie Stambuł i jego najważniejsze zabytki. Kulturę picia herbaty z „tulipanowych szklaneczek”, kilka wyjątkowych tradycji i… symboli pojawiających się na tureckich kilimach. Dowiecie się, dlaczego są na nich wilki, skorpiony i barany. Dlaczego kobiety i smoki? I o co chodzi z tym „Złym Okiem”? Na koniec sami zrobicie taki kilim. Może nie z owczej wełny, a z papieru, ale za to z tureckimi wzorami… lub z tkaniny odbijając na niej drewniane stemple z wzorami.

Zapraszamy już 25 października, o godz. 16:00. Spotkanie przeznaczone dla dzieci od 5 lat. Obowiązują zapisy telefoniczne: (52) 352 72 37. Zdjęcia wykonane podczas spotkania posłużą do celów promocyjnych Biblioteki.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Podróżowanie przez czytanie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

plakat