Inowrocławski Szczep ZHR „Szare Wilczęta” oraz Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zapraszają mieszkańców Inowrocławia i okolic oraz wszystkie osoby zainteresowane lokalną historią na FESTYN HISTORYCZNY, który odbędzie się w sobotę, 18 września 2021 r., w godz. od 10:00 do 14:00. w Parku Solankowym – na wysokości ławeczki gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu.
Na wszystkich odwiedzających czekać będą takie atrakcje jak: mobilna wystawa pt: „Obrona Wybrzeża 1939”, zabytkowe samochody, stoisko rekonstrukcyjne przygotowane przez Harcerską Grupę Rekonstrukcji Historycznej ZHR w strojach i mundurach z okresu II Wojny Światowej. Tego dnia odbędzie się także promocja nowego albumu fotografii Tomasza Sibory pt „Inowrocławscy harcerze w walkach o niepodległość”.

Ponadto, w tym samym czasie wystartuje Gra fabularna pt. „Zwiadowcy historii”

Regulamin oraz informacje o zgłoszeniach do Gry można uzyskać za pośrednictwem www.facebook.com/SIEDEMNASTKAzhr lub pisząc e-mail na adres koordynatora:

tomasz.sibora@gmail.com

Organizatorów wspomagać będą również: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej AA7 oraz Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

Na organizację Gry fabularnej organizatorzy uzyskali wsparcie finansowe Miasta Inowrocławia w ramach otwartego konkursu ofert w 2021 r.

Wydarzenie ma charakter bezpłatny dla uczestników i obserwatorów. Serdecznie zapraszamy!