W poniedziałkowe popołudnie odbyło się spotkanie poświęcone rdzennym ludom Indonezji. Goście biblioteki Alicja Kubiak i Jan Kurzela w sugestywny sposób przedstawili relację z wizyty w najbardziej dzikich i oddalonych od cywilizacji zakątkach państwa południowo-wschodniej Azji. Wraz z przewodnikiem dotarli do plemienia, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu, uważało, że cały świat stanowi ich najbliższa okolica. Na zaprezentowanych nagraniach
i zdjęciach, mogliśmy zobaczyć namiastkę ich wyprawy. Podczas podróży nasi Goście doświadczyli niezwykłych przygód. W drodze do plemienia Korowajów, przedzierali się przez nieprzebytą dżunglę, błoto i bagna. Warto wspomnieć, że do tego plemienia dociera mniej osób niż wchodzi na Mount Everest. Na spotkaniu zaprezentowane zostały także unikatowe pamiątki z podróży, takie jak tradycyjne stroje plemion Dani i Korowajów. Po spotkaniu podróżnicy chętnie odpowiadali na pytania dotyczące wypraw i pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Protokół kulturalny XV”, współfinansowanego przez Urząd Miasta Inowrocławia.