header-image

Events: 6th grudzień 2022

Sylwetki Kujawian – „Józef Glemp” – doktor prawa cywilnego i kanonicznego, ksiądz katolicki, biskup diecezjalny warmiński w latach 1979-1981, arcybiskup metropolita gnieźnieński w latach 1981-1992, arcybiskup metropolita warszawski w latach 1981-2004, kardynał prezbiter od 1983, a od 2006 roku arcybiskup senior archidiecezji warszawskiej. Kawaler Orderu Orła Białego. Prezentacja postaci w 93 rocznicę urodzin. Wystawę można …

„Kącik przedświątecznych porad” – prezentacja książek, które pomogą poczuć świąteczną atmosferę oraz sprawnie i przyjemnie przygotować się do świąt: harmonogram przedświątecznych przygotowań, pomysły na wystrój wnętrz, dekoracje stołu, wzory i szablony do samodzielnego przygotowania dekoracji, stroików oraz tradycyjnych kartek, przepisy na potrawy i wypieki świąteczne. Do czytania przy choince… – prezentacja świątecznych książek wprawiających w …

Z worka św. Mikołaja… – mikołajkowy kiermasz w bibliotece. Świąteczna Pracownia Rękodzieła… – ciekawe propozycje plastyczne dla wszystkich chętnych.

RUMMIKUB – Zagrajmy razem! – cykliczne spotkania dla starszych czytelników, miłośników dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

„Kierunek-Święty Mikołaj” – wernisaż wystawy – prezentującej dawno zapomniane listy do Św. Mikołaja, stare, świąteczne znaczki oraz pocztówki udostępnione przez mieszkańców Inowrocławia i okolic. Wystawa przeznaczona dla dzieci i osób dorosłych potrwa do 31 grudnia.

Warsztaty tworzenia bożonarodzeniowych kartek i ozdobnej papeterii z myślą o wysłaniu ich rodzinie, przyjaciołom lub … Św. Mikołajowi. Spotkanie będzie doskonałą okazją, by zachęcić najmłodszych do kontynuowania tej pięknej tradycji. Warsztaty poprowadzą animatorki z Craft–Room. Spotkanie przeznaczone dla dzieci od 5. lat.

Events: 6th grudzień 2022 Czytaj więcej ...