header-image

Wydarzenia

Sylwetki Kujawian – „Sylwester Ranus 1913-1991” – lekarz, żołnierz, prezes Oddziału Kujawskiego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, odznaczony m.in. Krzyżem kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prezentacja postaci z okazji 30 rocznicy śmierci.

„Zaczytane święta!” – akcja promocyjna polegająca na zachęceniu rodziców do założenia swojemu dziecku karty bibliotecznej jako prezentu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Karta wydawana będzie w papierowym „świątecznym domku” wraz z listem od Świętego Mikołaja i drobnym upominkiem.

„Adwentowe ciekawostki i zadania na każdy dzień” – codzienne ciekawostki i informacje na bibliotecznym Fb. „Wielkie oczekiwanie, wielkie odliczanie” – kalendarz adwentowy z prezentem – niespodzianką dla pierwszych czytelników.

„Kącik przedświątecznych porad” – prezentacja książek, które pomogą poczuć świąteczną atmosferę oraz sprawnie i przyjemnie przygotować się do świąt: harmonogram przedświątecznych przygotowań, pomysły na wystrój wnętrz, dekoracje stołu, wzory i szablony do samodzielnego przygotowania dekoracji, stroików oraz tradycyjnych kartek, przepisy na potrawy i wypieki świąteczne.

Świat wyobraźni – zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej poprowadzone przez animatorów z grupy Pomysłowy Dobromir.

Wydarzenia Czytaj więcej ...

Rozmiar czcionki
Uprzejmie informujemy, że Filia nr 5 mieszcząca się na terenie Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. Ludwika Błażka pozostaje nieczynna do odwołania. Data zwrotu materiałów bibliotecznych zostanie automatycznie przedłużona.