Inowrocław – stolica Kujaw Zachodnich, bogate w zabytki miasto, dosłownie położone na soli, dzięki czemu poszczycić się może m.in. prężnie działającym uzdrowiskiem mieszczącym się w parku Solankowym. Jednak na Kujawy warto spojrzeć troszeczkę szerzej i swoim zainteresowaniem objąć inowrocławski powiat. Przekonamy się wówczas, że teren ten jest przebogaty w piękne i interesujące miejsca, które nie tylko warto, ale i należy poznać.

Jak do nich dotrzeć? Skąd wyruszyć w podróż? Co warto zobaczyć zmierzając do celu? Na te i inne pytania odpowiedzą goście Saloniku Literacko-Artystycznego: Radosław Balmowski i Antoni Ścigacz, członkowie kadry programowej PTTK, przodownicy turystyki pieszej, znakarze szlaków nizinnych, organizatorzy wielu imprez turystyczno krajoznawczych i autorzy informatora pt. „Szlaki piesze Powiatu Inowrocławskiego”, wydanego przy współpracy Powiatu Inowrocławskiego i PTTK Oddział w Inowrocławiu.

Podczas spotkania, które odbędzie się 25.02.2022 r. o godz. 17:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym, autorzy odkryją przed uczestnikami piękno „Małej Ojczyzny”, wypełnionej licznymi, ciekawymi szlakami i trasami, zachęcając do pokonywania tychże pieszo, co jak sami przyznają w publikacji: „…umożliwia bliższy, niespieszny, wręcz intymny kontakt z przyrodą, zabytkami architektury, obiektami muzealnymi i mijanymi ludźmi.”

Spotkanie objęte zostało honorowym patronatem Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej.

Bezpłatne wejściówki odbierać można od 14 lutego br. w Wypożyczalni dla Dorosłych oraz Filii nr 12 przy ul. Jana Kilińskiego 16. Serdecznie zapraszamy!