Jak co roku, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza włącza się w obchody Światowego Dnia Poezji. Tym razem hasło przewodnie inowrocławskiej odsłony święta stanowi cytat z wiersza „Do Polaków” wybitnego, ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki.
W poniedziałek 21 marca, od godziny 10.00 do 18.00, figurki trzech żaczków znajdujących się przy ul. Królowej Jadwigi i dwóch przy wejściu do Parku Solankowego ozdobione zostaną arkuszami z wierszami polskich i ukraińskich twórców. Każdy chętny będzie mógł zabrać do domu cząstkę wybitnej poezji bratnich narodów, a skanując kody QR, dowie się więcej, jak może pomóc naszym sąsiadom.
Z chwilą otwarcia Biblioteki, od godziny 10.00, w Saloniku Literacko-Artystycznym będzie można zwiedzać wystawę „Pośród stepu szerokiego Ukrainy miłej”, przybliżającą tradycję, kulturę i współczesność kraju nad Dnieprem. Jej tytuł także zaczerpnięto z poezji ukraińskiego wieszcza.
W środę 23 marca o godzinie 10.30 bibliotekarze zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie poetyckie „Podaj-że rękę Kozakowi i szczere serce jemu daj”, na którym zaprezentują się miejscowi twórcy amatorzy, a także goście
z DPS-u w Parchaniu.