W tym roku obchodzimy w Inowrocławiu 100. lecie powstania i działalności KS Cuiavii Inowrocław. Klub powstał w 1922 roku pod nazwą Klub Lekkoatletyczny Junior, a jego założycielami byli w głównej mierze młodzi robotnicy, którzy – a jakże! byli również pierwszymi zawodnikami nowo powstałych sekcji sportowych. Początki działalności były bardzo trudne – zawodnicy samodzielnie zaopatrywali się w sportowe stroje, buty gimnastyczne itp., a ci którzy posiadali stałe dochody wspomagali finansowo zakup niezbędnego sprzętu.
Razem z pierwszymi sukcesami w skali wojewódzkiej i krajowej, rozwijały się nowe sekcje. Już w 1924 roku, po zgromadzeniu wystarczających środków i sprzętu, utworzono sekcje piłki nożnej, do której w 1984 roku dołączy młody, bardzo dobrze zapowiadający się piłkarz.
O bohaterze spotkania, wychowanku KS Cuiavii Inowrocław – Tomaszu Radzinskim, grającemu m.in. w RSC Anderlecht, Everton, Fulham i reprezentującemu w latach (1994 U-23) 1995-2009 drużynę narodową Kanady, opowie Grzegorz Roczek – historyk, regionalista, publicysta i miłośnik Inowrocławia. Ilustrowana prelekcja odbędzie się 17 marca b.r. o godz. 17:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym ul. Jana Kilińskiego 16. Wszystkich pasjonatów piłki nożnej oraz sympatyków miasta Inowrocławia gorąco zapraszamy – wstęp wolny!