Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza wraz z Biblioteką Miejską im. Jana Kasprowicza oraz Kujawskim Centrum Kultury zapraszają wszystkich fanów rocka, bluesa i jazzu na spotkanie z Apostolisem Anthimosem.

Kariera muzyka rozpoczęła się prawie pół wieku temu, we wczesnych latach 70., gdy w roli gitarzysty współtworzył legendarną grupę rockową – SBB. Z biegiem czasu artysta rozszerzył swoja działalność muzyczną, poza gitarą grywał na perkusji, klawiszach i basie. Współpracował m.in. z Tomaszem Stańko, Patem Metheny oraz z zespołami Krzak, Dżem i Osjan. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie. Najnowszy projekt muzyka to „Apostolis Anthimos Parallel Worlds”, w którym bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów.

Spotkanie odbędzie się w piątek 28 lutego 2020 r. o godzinie 18:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Kilińskiego 16. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Wypożyczalni dla Dorosłych (przy ul. Kilińskiego 16) od 21 lutego.

Natomiast dzień po naszym spotkaniu, w sobotę 29 lutego o godzinie 18:00 na deskach Teatru Miejskiego artysta wystąpi podczas jubileuszowego koncertu Starej Szkoły.