Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z Krystyną Lewicką-Ritter – dziennikarką z Kujaw, połączone z prezentacją książki „W Kujawsko-Pomorskiem – z Oskarem Kolbergiem pod rękę”.

Publikacja wydana została w 2022 roku i jest zwieńczeniem cyklu reportaży o tym samym tytule, które Krystyna Lewicka-Ritter realizowała w 2021 r. w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej reporterska trasa wiodła śladami placówek muzealnych i izb tradycji na Kujawach, Krajnie, Pałukach, Kociewiu, ziemi dobrzyńskiej, ziemi chełmińskiej, ziemi michałowskiej i Borów Tucholskich. W efekcie powstało aż 37 reportaży opisujących muzealne ekspozycje, stroje ludowe, zwyczaje, tradycje, obrzędy, dawne zawody, wierzenia dawnych przodków. W swoich tekstach dziennikarka opisała odrębność kulturową każdego z ośmiu subregionów województwa. Jej pracy patronował – Oskar Kolberg, który dla autorki pozostaje Mistrzem i Ojcem Duchowym. Książka z pewnością zainteresuje miłośników tradycji i kultury ludowej.

Spotkanie odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznego 16 maja (wtorek) o godzinie 17.00 pod honorowym patronatem Elżbiety Piniewskiej – Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Wstęp wolny!