Przed nami kolejne spotkanie autorskie online. Tym razem Gościem Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza będzie Izabela Trojanowska. Pretekstem do odwiedzin biblioteki i rozmowy jest książka „Trojanowska”, która ukazała się we wrześniu tego roku. Artystka przez wielu uznawana za pierwszą kobiecą gwiazdę polskiego rocka, obchodzi w tym roku 40-lecie swojej działalności scenicznej. Laureatka wielu festiwali piosenki polskiej i zagranicznej, nagrywała u boku m.in.: Jana Borysewicza, Romualda Lipko czy Tadeusza Nalepy. Któż nie zna popularnych piosenek: „Tyle samo prawd ile kłamstw”, „Wszystko czego dziś chcę” czy „Pieśni o cegle”?

Wielką popularność piosenkarce przysporzyła rola Moniki Ross w serialu „Klan”, w którą wciela się już prawie 25 lat. Izabela Trojanowska zagrała również w wielu spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Teatru Syrena w Warszawie. W latach
80. stworzyła swój własny, rozpoznawalny wizerunek sceniczny. Ekstrawaganckie garnitury wyznaczały modowe trendy, odważne makijaże wywoływały skandale, a krótkie fryzury przyczyniały się do naśladowania.

Transmisja wydarzenia będzie dostępna od 3 grudnia 2020 r. od godziny 18:00 na stronie internetowej Biblioteki Miejskiej, kanale YouTube oraz Facebooku.