DARMOWE KOLEKCJE E-BOOKÓW DOSTĘPNE W INTERNECIE:

 

 

POLSKIE

Wolne Lektury: http://wolnelektury.pl

Biblioteka cyfrowa oferująca lektury szkolne i inne książki. Lektury są uzupełnione o komentarze i – dla wygody użytkownika – udostępniane w kilku formatach (w tym niektóre w mp3 – do odsłuchania).


Federacja Bibliotek Cyfrowych: http://fbc.pionier.net.pl

Korzystając z zamieszczonej na stronie wyszukiwarki, przeszukujemy zasoby polskich bibliotek cyfrowych tworzonych przez biblioteki, uczelnie archiwa, muzea i ośrodki badawcze.

Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona: http://polona.pl

Biblioteka cyfrowa oferująca zdigitalizowane teksty literackie, naukowe, dokumenty historyczne, czasopisma, fotografie i inne, których oryginały znajdują się w Bibliotece Narodowej.

Otwórz Książkę: http://otworzksiazke.pl

Cyfrowa kolekcja współczesnych książek naukowych z dziedziny socjologii i kultury – przede wszystkim tych, do których dostęp jest utrudniony, np. przez brak dostępności na rynku w formie drukowanej.

ZAGRANICZNE

Darmowe książki w Feedbooks.com: http://www.feedbooks.com/publicdomain

Lista darmowych e-booków dostępnych w Feedbooks.com; w serwisie publikowana jest nowa literatura, umieszczana tam przez autorów książek.

Europeana: http://europeana.eu

Jedna z największych kolekcji e-książek oraz innych cyfrowych materiałów pochodzących z europejskich bibliotek, muzeów, archiwów i innych. Wśród zasobów można znaleźć między innymi pamiętniki, czasopisma, listy i książki z całej Europy.

Project Gutenberg: http://gutenberg.org

Udostępnia ponad 42 tysiące darmowych e-booków w języku angielskim, które można ściągnąć lub czytać online. Formaty dostępne na stronie to ePUB i MOBI. Znaleźć tutaj można książki z zakresu literatury pięknej, filozofii, religii czy geografii.

Google Books  

Projekt firmy Google, skupiający się na gromadzeniu książek i czasopism w formie cyfrowej. Na stronie znajduje się wygodny czytnik, umożliwiający przeglądanie książek w przeglądarce. Niektóre materiały dostępne są do ściągnięcia w formie pliku PDF.

Open Library

Internetowy katalog książek oraz e-książek. Strona zawiera informacje o ich lokalizacji w bibliotekach (głównie amerykańskich), a oprócz tego umożliwia przeglądanie, pobieranie i czytanie e-­booków.