W czwartek 19 lutego 2015 r. w Filii nr 1 odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone powieści Jacka Hugo-Badera pt. „Długi film o miłości: powrót na Broad Peak”.
Książka zachwyciła uczestników spotkania. Dyskutowano o wyprawach himalaistów, ich pasji i poświęceniu a nawet ryzykowaniu własnego życia, w zamian za zdobycie szczytu i zapisanie się na kartach historii.
Zgromadzeni na spotkaniu w trakcie rozmowy starali się odpowiedzieć na pytania, czy w tak ekstremalnych warunkach podczas wspinaczki w zimie na ogromne wysokości należy za wszelką cenę ratować swoje życie, czy też życie przyjaciela, i jaką cenę trzeba za to zapłacić?
Wszyscy klubowicze zgodnie wyrazili opinię, iż książka godna jest polecenia, bez względu na to, czy ktoś interesuje się górami, czy też nie. Doceniono kunszt reportażu Jacka Hugo-Badera oraz jego sposób przedstawienia wydarzeń związanych ze śmiercią Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego.
Dnia 19 marca br. zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu, podczas którego będzie omawiana książka Marka Bieńczyka pt. „Tworki”.

{webgallery}image2226image2227image2228{/webgallery}