Za nami wielkie październikowe święto, którego celem jest propagowanie bibliotek i czytania – Noc Bibliotek. Tegoroczna edycja w naszej książnicy obfitowała w wiele atrakcji.Dla najmłodszych zostały przygotowane warsztaty czerpania papieru z Pomysłowym Dobromirem, podczas których milusińscy mogli wykonać własny papier. Dzieci mogły wziąć udział w zabawach literackich z Muminkami oraz wybrać dla siebie książkę – prezent, np. „na dobry humor” czy „na odwagę” ze specjalnie zaaranżowanego regału pt.: „Książki na receptę”. W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu „Z czarodziejskiego kapelusza”, a odpowiedzi uczestników znalazły się na mini wystawie w holu.
Dla młodzieży i dorosłych zostały przygotowane warsztaty z wikliny papierowej, kolorowanki antystresowe, a także różnorodne quizy tematyczne. Czytelnicy mogli również spróbować swoich sił w grach stolikowych, a także kalamburach. W piątkowe popołudnie na odwiedzających czekały zagadki literackie oraz zabawa „Literackie artefakty”, która polegała na wyjęciu z kosza przedmiotu nawiązującego do treści książki i odgadnięciu jej tytułu. Miłośnicy puzzli mogli również znaleźć coś dla siebie, czekały na nich małe fragmenty, z których musieli ułożyć duży obraz nawiązujący do treści książki.
Na miłośników książek, w holu Biblioteki Głównej czekał kiermasz. Każdy czytelnik odwiedzając bibliotekę w piątek mógł znaleźć ciekawe publikacje dla siebie w przystępnych cenach.
Zwieńczeniem całego wydarzenia było spotkanie autorskie z Marią Paszyńską, felietonistką, varsavianistką, prawniczką, orientalistką, ale przede wszystkim pisarką specjalizującą się w powieściach historycznych. Hasło tegorocznych obchodów Nocy Bibliotek brzmiało: „Czytanie wzmacnia”, a podsumowaniem wydarzenia niech będą słowa Marii Paszyńskiej „Czytanie wzmacnia i duszę i ciało”.