Tegoroczna jesień w bibliotece będzie należała do Leopolda Tyrmanda. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin
i 35. rocznica śmierci tego pisarza, publicysty i wielkiego orędownika muzyki jazzowej, a zarazem jednego z Patronów 2020 roku.
W nawiązaniu do tego patronatu i obchodzonych rocznic, Biblioteka Miejska przygotowała projekt Cały ten jazz, na który otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.

Zadanie obejmuje siedem działań, a klamrą, która będzie je spinać jest Leopold Tyrmand.
W przestrzeni on-line zaprezentuje się młody, zdolny, trójmiejski zespół Immortal Onion, grający oczywiście jazz. Zaprosimy też do obejrzenia wystawy Tyrmand- Kalendarium życia. Konkurs rękodzielniczy Skarpeta nawiązuje do charakterystycznego elementu stroju pisarza. Co ciekawe, niektórzy twierdzą, że te skarpety wcale nie były kolorowe. Być może więcej na ten temat opowie biograf Tyrmanda – pisarz Marcel Woźniak. Zaprezentujemy także film dokumentalny o Milesie Davisie – gigancie jazzu. Całe rodziny zachęcamy do udziału w grze miejskiej Złe adresy, gdzie na zwycięzców będą czekać atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej biblioteki i Facebooka, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat wydarzeń w ramach projektu Cały ten jazz.