Ferie zimowe za nami! Jak co roku nasi najmłodsi czytelnicy mogli skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji!

W „Tajemniczym Ogrodzie” zapanował klimat kultury ludowej. Wszystko za sprawą „Etno-ferii”, podczas których uczestnicy zajęć wykonywali filcowe obrazki, etno-zakładki, drewniane lalki oraz specjalne, papierowe przyborniki. Nie zabrakło także konkursu, którego efekty można podziwiać w Oddziale dla Dzieci!

W Filii nr 1 najmłodsi czytelnicy spędzili po kilka godzin w radosnych nastrojach uczestnicząc w różnorodnych zajęciach – warsztatach artystycznych, wesołych zabawach, grach rozwijających, konkursach, konkurencjach zręcznościowych i sportowych. Z okazji Dnia Babci i Dziadka powstały także piękne laurki, a na karnawałowy czas bogato zdobione maski.

W Filii nr 2 dla Dzieci królowały zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza, zajęcia plastyczne, kalambury, łamigłówki, quizy oraz eksperymenty z cieczą nienewtonowską! Było kolorowo, interesująco i zabawnie!

W Filii nr 4 ferie zimowe odbywały się pod hasłem „Ferie zimowe – Czas zabawy”. Przodowały
konkurencje takie jak „Krzesełka”, „Raz dwa trzy baba Jaga patrzy” i „Kolory”. Do zabawy wykorzystano chustę animacyjną Klanza oraz tunel. Dzieci bawiły się również grając w gry planszowe, komputerowe oraz na konsoli Xbox-One, co przysporzyło uczestnikom niezapomnianych wrażeń

W Filii nr 7 w ramach zimowych spotkań dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat śniegu, wykonywały zimowe pejzaże przy wykorzystaniu kleju i soli oraz przygotowały kartki z życzeniami. Ponadto, rozwiązywały łamigłówki, bawiły się w detektywów, poznały niezwykłą biografię Astrid Lindgren, a także tworzyły przestrzenne portrety przy użyciu klocków Playmais. Nie lada wyzwaniem okazało się własnoręczne złożenie samolotu z papieru z rozkładającymi nóżkami!

Dziękujemy! 🙂