Za nami kolejne spotkanie autorskie, tym razem gościliśmy Apostolisa Anthimosa – współtwórcę legendarnego zespołu SBB, wszechstronnego instrumentalistę, który nieprzerwanie od pięćdziesięciu lat kontynuuje karierę muzyczną w Polsce i za granicą.

Na początku spotkania Apostolis zaskoczył fanów, przygotowanych na tradycyjna rozmowę, siadając do stolika ze swoją gitarą. Tak rozpoczął się dialog przeplatany dźwiękami instrumentu. Dowiedzieliśmy się między innymi dlaczego muzyk znany nie tylko w Polsce, ale doceniany również za granicą, mający możliwość pracować i tworzyć wyłącznie poza krajem, zawsze wracał do miejsca urodzenia, tutaj też osiadł na stałe. Usłyszeliśmy, że adres zamieszkania
w niczym nie ogranicza Anthimosa, chętnie podróżuje, a muzyka jest dla niego najlepszą formą komunikacji i językiem, w którym najłatwiej porozumiewa się z ludźmi. Gość wspomniał, że ceni sobie granie ze znanymi nazwiskami, ale jednocześnie nie zamyka się na debiutantów i ciekaw jest nowych brzmień.

Po zakończeniu spotkania można było zakupić płyty, odbyć krótką pogawędkę oraz otrzymać autograf i wykonać pamiątkowe fotografie z muzykiem. Imprezę zorganizowano pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia wspólnie z Kujawskim Centrum Kultury.