Rok 2022 jest dla Inowrocławia naprawdę szczególny, gdyż przebogaty w wyjątkowe jubileusze. Razem z Cuiavią OSM świętowaliśmy 120 lat „Białej Fabryki”, wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym podczas obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa celebrowaliśmy 110 lat inowrocławskiej komunikacji, a już 10 października b.r. podczas spotkania autorskiego z regionalistą Grzegorzem Roczkiem świętować będziemy 100. lecie działalności K.S. Cuiavia Inowrocław.

Z okazji tak szczególnego jubileuszu, autor, w porozumieniu z Zarządem, działaczami, kadrą szkoleniową i zawodnikami, przygotował monografię Klubu obejmującą lata 1972-2022. Książka, która powstała w oparciu o zachowane źródła archiwalne, drukowane wydawnictwa i ustne relacje m.in. działaczy, szkoleniowców, zawodników, kibiców i kolekcjonerów, stanowi najbardziej aktualne kompendium wiedzy dotyczącej inowrocławskiej Cuiavii. Gratką jest tutaj fakt, że zawiera ona także reprint publikacji z 1972 roku obejmującej lata 1922-1972, czyli krótko mówiąc Tomu I.

Spotkanie odbędzie się 10 października o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Jana Kilińskiego 16 – wstęp wolny! Na spotkaniu będzie także możliwość nabycia książki i zdobycia autografu autora. Zapraszamy!