Czekaliście na nie z niecierpliwością! Oto są! Wyniki naszych dwóch konkursów zorganizowanych z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Konkurs plastyczny „Wypisz, wymaluj”
Zadaniem uczestników było stworzenie najbardziej oryginalnej grafiki typu sketchnote (połączenie notatki i rysunku) w formacie A4. Jury w składzie: Sylwia Lewartowska (artysta-plastyk) oraz Emilia Płachecka (nauczyciel historii), spośród bardzo kolorowych i kreatywnych 19 prac, wyłoniło dwie laureatki. Są nimi: Zuzanna Szczepańska i Weronika Dąbrowska!

Questing „Misja SACRUM”
Zadaniem uczestników było udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania zawarte w specjalnie przygotowanym do akcji folderze. W tym celu należało odwiedzić znajdujące się w Inowrocławiu kościoły i pomniki świadczące o chrześcijańskiej tradycji miasta. W drodze losowania spośród 23 zgłoszeń konkursowych wyłoniono jedną laureatkę. Jest nią Joanna Kulczewska!

Wszystkim laureatom SERDECZNIE GRATULUJEMY i zapraszamy po odbiór nagród do Czytelni Biblioteki Głównej (ul. Kilińskiego 16).

Konkurs „Wypisz wymaluj” i questing „Misja SACRUM” zorganizowane były pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia.

{webgallery}image0856image0857image0858image0859{/webgallery}