W sobotni poranek w inowrocławskiej książnicy odbyły się eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Interpretacji Aktorskiej „I Ty możesz stać się…”. Konkurs adresowany dla uczniów szkół podstawowych (klasy 7), klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych przyciągnął kilkunastu uczestników, którzy zmierzyli się z prozą Józefa Konrada Korzeniowskiego i zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności przed jury w składzie: Mieczysław Franaszek (emerytowany aktor Teatru Polskiego), Paweł Gilewski (aktor Teatru Polskiego) i Małgorzata Wojciechowska (animator kultury).

Spośród wszystkich uczestników jury wybrało 10 osób, które powalczą ze sobą o tytuł laureata w finale – 2 grudnia o godz. 10:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym (ul. Kilińskiego 16). Oto oni:
Daria Frydrych (SP5 Inowrocław)
Angelika Kowynia (SP Strzelce)
Zuzanna Biernat (SP10 Inowrocław)
Wiktoria Małachowska (SP 10 Inowrocław)
Olga Kilichowska (SP14 Inowrocław)
Mateusz Dariusz Gąsiorek (SP14 Inowrocław)
Małgorzata Jarzynowska (II LO Inowrocław)
Julia Kalka (II LO Inowrocław)
Jagoda Karpińska (II LO Inowrocław)
Julia Jarzynowska (III LO Inowrocław)

Wszyscy finaliści mają możliwość uczestniczenia w warsztatach aktorskich – prowadzonych przez członków jury – które odbędą się już 25 listopada o godz. 9:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym (ul. Kilińskiego 16).

Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Zanurzeni w Conradzie”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.