Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Events: 8th maj 2024

XXI edycja Tygodnia Bibliotek Biblioteka – miejsce na czasie Wielkie czytanie – podejmij wyzwanie! – akcja skierowana do najmłodszych czytelników i ich rodziców, polegająca na wypożyczeniu i przeczytaniu samodzielnie lub wspólnie z opiekunem określonej liczby książek oraz rozwiązaniu zadań zamieszczonych w okolicznościowym folderze. Książki wybierane będą spośród wcześniej przygotowanych propozycji tematycznych. Każde dziecko, które podejmie …

Spotkanie z Patrycją Bielecką-Zdyb – inowrocławianką, terapeutką integracji sensorycznej, autorką książki „Przygody króliczka Barta i sówki Kui”. Spotkanie dla przedszkolaków z bohaterami bogato ilustrowanych opowiadań sensorycznych, którzy wprowadzą małych czytelników do pełnego przygód, bajkowego świata. Spotkanie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Tydzień Bibliotek – w Bibliotece Szkolnej Szkoły Podstawowej nr 9 oraz filii wystawione będą pudełka, do którym Czytelnicy wrzucać będą kartki za co lubią bibliotekę. Po zakończeniu akcji wykonane zostaną zdjęcia kartek i opublikowane wraz z najciekawszymi cytatami na stronie szkoły oraz biblioteki. Akcja potrwa do 15.05 br.

Biblioteka – miejsce na czasie – obchody XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W programie: okolicznościowe gadżety dla najaktywniejszych czytelników, tematyczne lekcje biblioteczne „Przyjaciele mieszkają w książkach”, najciekawsze książki dla dzieci oraz o drodze przez nie przebytej – od pisarza do czytelnika. Akcja trwa do 15.05 br.

Events: 8th maj 2024 Czytaj więcej ...