header-image

Events: 10th czerwiec 2022

Inowrocław – moje miasto! – zajęcia czytelnicze dla uczniów ze szkoły podstawowej, w trakcie których zaprezentowany zostanie film „Park Solankowy z lotu ptaka”, pogadanka „Dlaczego kochamy nasze miasto?”, zabawa konstrukcyjna.

Światowy Dzień Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych – uczestnicy cyklicznych warsztatów rękodzielniczych „Senior potrafi” zaprezentują swoje prace w budynku biblioteki i przestrzeni miejskiej. Grupa rękodzielniczek w godzinach 1100-1300 będzie dzielić się wiedzą i promować kreatywny sposób spędzania wolnego czasu.

Witamy wakacje! – spotkanie edukacyjne i warsztaty plastyczne w ramach spotkań Klubu Bajkonurrrków, w programie: zapoznanie dziećmi z regułami bezpiecznych wakacji połączone z pokazem książek. Dziecięca Pracownia Rękodzieła – dzieci wykonają wakacyjny album do zdjęć.

Stacja Fantastyka – Klub Miłośników Literatury i Filmu Fantastycznego, spotkanie z młodzieżą interesującą się fantastyką.

Lekcja polskiego dla osób zza wschodniej granicy – dla młodzieży i dorosłych – grupa średnio zaawansowana

Events: 10th czerwiec 2022 Czytaj więcej ...

UWAGA!!! W dniach 23 - 30.06.2022 r. Filia nr 2 dla Dzieci przy ul. Wojska Polskiego 5 i Filia nr 3 przy ul. Szarych Szeregów 2 będą nieczynne.
Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza informuje, że od 1 lipca będzie dostępny księgozbiór w Filii nr 3 w nowej lokalizacji, co nie jest równoznaczne z całkowitym zamknięciem placówki znajdującej się przy ul. Szarych Szeregów 2.
W lokalu tym w dalszym ciągu będą trwały prace wewnętrzne polegające na połączeniu dwóch księgozbiorów liczących ok. 30 tys. woluminów oraz prace związane z oddaniem lokalu do KSM.
W związku z powyższym połączenie placówek nastąpi zgodnie z planem 1 sierpnia 2022.